2018 de, “ Dünya savaşı çıkar mı?” dedirten oldukça kritik olaylara şahit oluyoruz. Yıllardır Orta Doğu ülkeleri küresel sermaye-emperyalist güçler tarafından kan gölüne çevrilmiş durumda. Yaratılan terör örgütleri vasıtasıyla ülkeler parçalanmaya çalışılıyor. Tek dünya devleti kurmayı hayal eden küresel güç Amerika Birleşik Devletleri, bu hayalini gerçekleştirmek için herşeyi yapıyor. Zalimce saldırılarına bir yenisini daha ekledi. 7 nisan 2018 sabahında Suriyeye füze saldırısı yaptı. İstediği sonucu alamasa da bu dünyaya gözdağı verme operasyonuydu. Dünyanın tek efendisi olma yolunda adımlarından sadece biri. Güç gösterisi.

Öncesinde 1 mart 2018 de Rusya devlet başkanı Putinin federal meclis konuşmasında, Rusyanın geliştirdiği ileri teknoloji nükleer silahlarla ilgili açıklaması oldukça önemli. Hodri meydan diyor.

Beni ilgilendiren konu, Vedik Astroloji burada ne diyor. Hangi devlet hint astrolojisi haritasına göre daha şanslı?

Daha önce ABD. Vedik yıldız haritasını yorumlamıştım. Amerikanın SADESATİ SÜRECİ başladı. Bu, 7 yıllık düşüş sürecidir. Düşiş trendine girdi. Güç kaybı başladı. Ekonomik Sisteminin çöküşü hiç de şaşırtıcı olmayacak.

Bu yazımda Rusya Haritasını Hint Astrolojisi penceresinden analiz etmek istiyorum.

Rusya Federasyonu, Sovyetlerin dağılmasından sonra 25 Aralık 1991 de kurulmuştur.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki, transitler açısından Rusya şanslı. Zorlu Kandaka satürn süreci bitti. Artık önü açık. Şimdi Satürn vedik astrolojide yay burcunda Rusyanın Rahu ve Güneşi üzerinden transitte. Aynı zamanda bu sene gerçekleşen tutulmalar, Rusya’nın Satürnü üzerinde. Karmik düğümlerin Satürnü hareketlendirmesi dolayısıyla tüm bu etkileşimler, büyük değişim getirecek. 27 Temmuz 2018 çok önemli. Vedikte oğlakta gerçekleşecek olan Ay Tutulması, kendisi ya da müttefikleri, düşmanca saldırılara maruz kaldığı takdirde, Rusyada askeri hareketlenmeye yol açabilecek gökyüzü enerjilerini barındırıyor. Temmuz 2018 dünya için gerilim yaratacak gibi görünüyor.

2020 den sonra Oğlak burcunda Rusyanın Satürn Döngüsü başlayacak ki bu tarih yeni bir sayfa açacak.

Transitlerden başka devletin içinde bulunduğu dasa dönemi de en az transitler kadar önemli. Vedik astrolojide Vimsottari dasa sistemi eşsizdir. Başka hiçbir astroloji sisteminde bulunmaz. İnce matematiksel hesaplamalara dayanan bir sistemdir. Dönemsel olarak hayatı yöneten gezegen bu bağlamda öne çıkar.

Rusya GÜNEŞ MAHA DASA DÖNEMİNDE. Yani Rusya Devletinin kuruluş haritasında Güneşin gücü oranında, bu dönemde başarılı olacak demektir. Güneş Rahu ile kavuşumda yay burcunda. Dispositörü Jüpiter ile PARİVARTANA YOGA yapıyor ve jüpiter ile güneş konuları birbiriyle bağlantılı. Jüpiterin güneşe vedik açısı da var ayrıca. Kısacası güneş ve jüpiter çok iç içeler. Güneş, malefik bakış almıyor. Navamsada güneş venüsle beraber ikizler burcunda ve yöneticisi merkürden görünüm alıyor. Dolayısıyla Rusyanın şimdi şanslı bir dasa döneminde olduğunu söyleyebilirim.  Ardından gelecek olan AY MAHA DASA DÖNEMİ de bundan pek farklı olmayacak. Ay Jüpiter kavuşumu ile, AY DASADA,  Güneş dasa döneminde kazandığı prestiji artarak devam edecek.

Şimdi Rusyanın hint yıldız haritasına ve gezegen güçlerine bakalım.

Güneş rahu ile beraber 5.evde yay burcunda. Trikona ev güneş dasa dönemi için olumlu. Aslan burcundaki Jüpiterden aldığı bakış açısı da  Güneş döneminin şansını yükseltiyor. Yöneticisi jüpiterin, vedik astrolojideki en prestijli yogalardan biri sayılan GAJAKESARİ YOGA yapması da diğer olumlu etken. D10 Dasamsa Başarı haritasında güneş marsla balık burcunda yine jüpiter irtibatı var.  D9 Navamsa haritasında da güneş jüpiterden parasari açı alıyor. Varga haritalarda da Güneş jüpiterle elele.

Vedikte bu göstergeler, Güneş Maha Dasa dönemindeki başarı grafiğini yükseltiyor. Devletin bu dönemde kazanımları olacaktır.

Vedik Astrolojide Satürn Devleti temsil eder.

Satürn haritada oğlakta, kendi yönettiği burçta güçlü çalışıyor ve aya göre 6.evde Rusya’ya tüm düşmanlarını bertaraf etmesini sağlayacak gücü veriyor. Devlet yapısının sağlamlığını yansıtıyor. Güçlü devlet imajı satürnle haritadaki yerini almış.

Devlet başkanını vedik astrolojide güneş temsil eder. Güneş yay burcunda Rahu -kuzey aydüğümü- ile kavuşumu gösteriyor ki, son derece zeki, diplomat karakterde, politik kurnazlığa sahip, hırslı, sonuca odaklı, güçlü, işini iyi bilen tecrübeli devlet adamları tarafından yönetilmektedir. Jüpiterin güneşe açısı Rusya başkanının yüksek bilgi birikimine sahip, iyi eğitimli, hukuka bağlı olduğunu da gösteriyor.

Ayrıca Haritanın 10. evi devlet başkanını, yönetim tarzını, hükümeti, ülkenin hedeflerini, devletin imajını yansıtır. Boğa 10. ev venüsün yönetiminde hükümet politikalarını venüs diplomasi ağırlıklı olarak yönetiyor. Terazi burcunun son derecesinde Atmakaraka Gezegen olarak vedik astrolojide haritanın kral gezegeni venüs. Venüs Mooltrikona olarak çok güçlü. Rus Hükümetlerinin ve devlet politikalarının gücünün göstergesi. Diplomatik karizmatik devlet başkanı imajı venüsle şekilleniyor.

Silahlı Kuvvetler

Mars, devletin silahlı kuvvetlerini, askeri yapısını, kolluk kuvvetlerini, polisini, savunma sanayiini, savaş kapasitesini, cesaretini simgeler.

Mars merkürle birleşimi akrepte, aya göre dördüncü evde, kendi yönettiği burçta; Dolayısıyla askeri yapılanması ve silahlı kuvvetleri son derece güçlü. Ordunun mücadele gücü motivasyonu yüksek. Saldırgan tavırlardan uzak, ancak gerektiği yerde  gücünü göstermekten çekinmeyecektir. Yerinde ve cesurca kararlar alabilen yapısıyla doğru adımlar atacaktır.

4.ev vatan topraklarını, tarımı, yeryüzü-yeraltı zenginliklerini, doğalgaz-maden yataklarını temsil eder. Güçlü mars, para yöneticisi merkürle rajayoga; Bu bağlamda ele aldığımızda, Rusya dünyada doğalgaz rezervi bakımından en zengin ülkelerden biri. Bu astrolojik göstergelere göre yakın gelecekte Rusya dünyada ekonomik dengeleri kendi lehine bozacaktır.

Mars ve satürnün bir devlet haritasında böylesine güçlü yerleşmiş olması, o devletin siyasi ve askeri gücünü ve devlet yapısının sağlam temellere oturmuş olduğunu göstermektedir.

Ordudaki ileri teknolojiyi yansıtan gösterge, merkürün marsla kavuşumu. Aslan yükselende merkür aynı zamanda parasal kaynakları yönetiyor. Dolayısıyla teknolojiye yapılan yatırımlar orduyu güçlendiriyor.

1 Mart 2018 de Putin’in Federal Meclis konuşmasında ulusa seslenişinde yaptığı açıklamalar askeri alanda dudak uçuklatan teknolojik gelişmeleri gözler önüne seriyor. Açıklanan silahlar şöyle:

1. Kıtalar Arası Balistik Füze Sarmat (RS-28) Bu füze 10-15 adet nükleer başlık taşıyabiliyor. Menzil kısıtlaması yok. Bu özelliği Washington’un füze savunma sistemlerini bertaraf etme imkanı sağlıyor. Füze hipersonik bir süratte uçtuğu için karşı tarafın reaksiyon verme süresi olmuyor.

2. Seyir Füzesi: Motoru nükleer enerjiyle çalışıyor. Sonsuz bir menzile sahip. Sürekli rota değiştirerek savunma sistemlerinden kaçma ve görünmezlik özelliği var. Hipersonik süratle istenilen her hedefi vurabiliyor.

3. İnsansız Nükleer Denizaltı: Menzil problemi yok. Çok sessiz, çok hızlı çok derinden hareket ediyor. Su altında bunu durdurabilecek bir silah teknolojisi henüz yok. Uçak gemilerine taarruz için tasarlanmış.

4.Hipersonik nükleer Silah (Avangard) Kıtalar arası bir balistik füze ile hedefine yüksek süretle yaklaşırken sıcaklığı 1600 dereceye ulaşıyor. Savunma sistemlerinden kaçacak şekilde manevra yapıyor.

5. Havadan atılan Hipersonik Seyir Füzesi Kinzhal. Gemilere karşı kullanılması tasarlanan bir füze sistemi.

6.Lazer Silahı: Rus Silahlı kuvvetlerinde halen kullanıldığını açıkladı.

Putin ayrıca Rusya’ya ya da müttefiklerinden birine karşı nükleer silah kullanılması halinde, bu saldırıya Rusya’ya karşı yapılmış bir saldırı gözüyle bakılıp, derhal karşılık verileceğini vurguladı. Müttefikleri kim sorusunun cevabını ise Rusya parlamentosu alt kanadı Duma verdi. ” KGAÖ (Kolektif Güvenlik Anlaşması)  ülkeleri olan Suriye, İran, Kuzey Kore, Çin ve Türkiye, Rusya’nın müttefikidir, bunlara nükleer saldırı tehdidi olduğunda Moskova harekete geçmeye hazırdır” dedi.

Kısacası Rusya, Amerikan saldırılarına karşı sessiz kalmam mesajını veriyor.

Bu gidişata birilerinin artık dur demesi gerekiyordu.

Dünyada GÜÇ DENGESİ sağlanması, dünya barışı için çok önemli. Yoksa tehlike büyük.

Netice itibariyle artık saldırgan emperyal güçlerin karşısında uyanan bir dev var.

Akan gözyaşlarının artık  son bulmasını ve bölgeye barışın gelmesini tüm kalbimle diliyorum.

22 Nisan 2018

Gül Oğuz Öztuğ