Kasım 2017 de Satürnün yay transitine başlamasıyla yepyeni bir süreç başlayacak. Kısa süreliğine geri döndüğü akrep burcundan 4 kasım 2017 de yay burcuna geçip uzunca bir süre buradan ikizlere, kova burcuna ve başak burcuna görünüm yapacak. Bu burçlarda engellerle, kısıtlamalarla,  ve zorluklarla gelen mecburi değişim ve yenilenme sürecinin tetikleyicisi olacaktır.

Jüpiter ise sideral zodyakta 12 eylül 2017 de terazi burcuna geçiş yaptı. 2018 ekim ayına kadar vedik astrolojide jüpiter terazi burcundan, kovaya, ikizlere ve koç burcuna görünüm yaparak şans dağıtacak. Bu burçlarda bilgelik fırsatlar sunacak. Doğum haritasının bu evlerinde aydınlanma olacak.

2017 kasımdan -2018 ekim ayına kadar yaklaşık bir yıllık dönem vedik astrolojide çok önemli.

2 ağır planet elele, 2 eve birden görünüm yapacak. Bunlar kova ve ikizler evleri.

Haritamızda kova ve ikizler burcu, hangi evimize denk geliyorsa, o evler bizim için özel bir önem kazanacak.  Gökyüzü bu evlerin konularında önce çürüme, bozulma ve ardından bilgiyle gelen yükselme ve canlanma ve çok önemli gelişmeler vaadediyor. Bu,  eskinin mecburiyet karşısında  terkedilip yeni gelen fırsatlarla yenilenme sürecidir. Hepimizde yükselen burca göre farklı konularda yaşama yansıyacak. Bu dönemde Kova, ikizler, terazi, koç, aslan yay şanslı burçlar olarak öne çıkıyor.

Gelecek yeni oluşumların mimarları jüpiter ve satürn, işbirliği içinde çalışarak kova ve ikizler evimize sürprizlerle gelecek. Bu evlerde büyük değişime doğru yürüyoruz.  

Biri yıkacak, değişime zorlayacak, öbürü tamir edecek yeni fırsatlarla yüksek bilgelikle gelecek aydınlatacak ve daha iyisini daha hayırlısını önümüze sunacak.

Her harita kendine özeldir ve özel analiz gerekir. Ayrıntılı dasa analizi yapılmadan transit yorumları eksik kalır. Genel yorumlar sadece büyük değişimin hangi alanda olacağına dair bir ipucu niteliğindedir ancak. Temel konulara parmak basar.

İKİZLER-TERAZİ-KOVA

Şanslı grup

Hava grubunda DHARMA evleri 1/5/9. etki altında

VAROLUŞ AMACINI GERÇEKLEŞTİRECEKLER.

Ay/yükselen Kova ve İkizler burcu

Yükselen burçta satürn ve jüpiter beraberce çalışacak. Önce eski hayatın temellerini sarsacak yıkım etkisi ve sonra yeni oluşumlar için yeni fırsatlar gelecek. Bu, yaşamda köklü değişimler demek. Kişisel değişim, yeni bir aşk, yada sönümlenen aşk ateşinin tekrar alevlenmesi, yaşamdan keyif almak, ilahi adaletin tecellisi, şans ve doğa desteği ve yaşam amacını gerçekleştirmeye odaklanacaklar.

Ay/yükselen Kova ve terazi burcu için çocuk sahibi olma zamanıdır. Çocuğu olanlar ise, onların sevinçlerine ortak olacak.

KOÇ-ASLAN-YAY

Ateş grubu burçlarda KAMA/ ARZU EVLERİ etki altında.

HAYAL ETTİKLERİ HERŞEY GERÇEKLEŞECEK.

Yükselen/ay Koç burcu

11.ev kova, 3.ev ikizler. Dolayısıyla arzu evleri aktif halde. İstekleri peşinden cesaretle koşacak. Dilekleri gerçekleşecek.

Yükselen / ay  Aslan burcu

Evlilik evi kova yoğun etki altında. 11. İkizler evi de aynı şekilde. Dasa gezegeni de 7.evle bağlantılıysa ay burcu yada yükselen aslanların evlenme zamanı geldi. Evli iseler evlilikte daha hayırlı bir istikamette yeni bir yapılanmaya gidecekler. Hayaller, arzular  gerçekleşecek. Para akışında kazançlarda artış olacak. Arkadaşlardan büyük destek var. Hedeflerini tam isabet tutturacaklar.

Yükselen/Ay Yay burcu

3.ev ve  7.ev canlanıyor.  Dolayısıyla bekar yayları da bu sene evlendiriyoruz dasa gezegeni de elverişli olması gerekiyor. Evli yaylar da evliliklerini taçlandırıyor. Karşı cinsle ilişkilerde daha sağlam daha dengeli olacak herşey.

BOĞA-BAŞAK-OĞLAK BURCU

Toprak grubu burçlarda ARTHA EVLER 2/6/10. evler etki altında olacak.

MADDİ ALANDA YENİ OLUŞUMLAR VAR.

Yükselen/Ay Boğa burcu:

Maddi birikimler ve kariyer alanında destekleyici etkiler altında.

Yükselen / Ay Başak burcu:

Mesleki alanda başarılı bir süreçte olacak. İşte yükselme, terfi, ödüller başak burcuna gelsin. Ağır iş temposuyla, düşmanlar / rakiplerle mücadelede duyguları zorlayan, sağlığını zayıflatan etkiler var.

Yükselen/Ay Oğlak burcu:

Sıkı, disiplinli çalışarak sabırla, iyi bir maddi birikim yapma şansına sahip olacak. Oğlak bu süreçte sağlığına özen göstermeli. Karmik düğümler güney aydüğümü ketunun oğlaktaki etkisiyle spiritüel dünyalara açılıyor.

YENGEÇ-AKREP-BALIK BURCU

Su grubu burçlarda MOKSHA EVLER 4/8/12. evler etki altında.

YENGEÇ AKREP BALIK RUHSAL ALANDA YENİDEN YAPILANMA AŞAMASINDA.

Yükselen/ Ay yengeç burcu

8.ve 12. Ruhsallıkla ilgili evler yoğun etki altında. Ruhsal değişim. Jüpiter dördüncü evde temel duygularda mutluluk hakim. Kuzey ay düğümü Rahu etkisiyle başarma ve herşeye sahip olma arzusu yüksek bu sene. Yoğun çalışma temposu ruhsal zorlanma yaratacak. Bu zorlanmayla birlikte ruhsal değişim ve Yaratıcıya ulaşma arzusu öne çıkacak.

Yükselen/ Ay akrep burcu

Ruhsal değişim ve aydınlanma 4.ve 8.evin aktive olmasıyla hız kazanıyor. Mistisizm, okült, gizli ilimler, astrolojiye merak uyanacak. Bu konularda derin araştırmalar yapacak. Ev değişikliği-taşınma, yeni bir eve çıkma durumu var. Maddi olarak kısıtlanmışlık duygusu evde huzursuzluk yaratıyor.

Yükselen/ Ay balık burcu

4.ev ikizler 12.ev kova aktif. Spiritüel alan hareketli. İçsel aleme geri çekilme, inziva, yalnızlık duygusu ön plana çıkıyor. Yurtdışı seyahatler, uzak yerlere iş seyahatleri destekleniyor. Balıklar yeni bir ev alabilir yada ev değişikliği planlayabilir.

Türkiyem bu önemli süreçten nasıl etkilenecek?

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş haritasının yükselen ve ay burcu ikizler. Dolayısıyla halkın üzerinde otoritenin temsilcisi satürn büyük baskı yaratacak ve bardağı taşıran tek bir damlayla jüpiterin bilgeliği devreye girecek ve  halkın olaylara bakış açısında, sosyal yapıda,  eğitim ve hukuk sisteminde köklü değişimler olacak. Işık yeni nesilden yayılacak.  TC nin  Kader düğümleri Rahu Ketu de satürn ve jüpiterden etki alacak. İlahi adaletin tecellisine şahit olacağız

Eylül 2017

Gül Oğuz Öztuğ