terazi

CHİTRA NAKSHATRA

23,20′ Başak burcundan başlayıp 6,40′ teraziye kadar uzanan bölgede yer alan parlak takımyıldızdır. Mars tarafından yönetilir. Deity Vishvakarma; Evrenin Ulu mimarı.

Chitra, bakmaya doyamadığımız güzellikteki yıldızdır. Dokunduğu herşeyi güzelleştirir. Güzel bir ruh, güzel bir üslup. Güzellik, estetik ve sanata dair ne varsa destekler. Başarılı sanatçılar çıkar.

Temel motivasyon kaynağı arzu ve isteklerdir. Yönetici marstan ötürü tutku ve şehvet temalarını da yansıtır.

Chitra nakşatrada doğanlar mars devresinde dünyaya gelir. Zihinsel oluşum en derin seviyelerde marsla şekillenir. Dolayısıyla yıldız haritasında mars yerleşimi kişilikte ve kaderde belirleyici unsurdur. Parlak bir mars şöhret ve başarı getirir Chitraya.

Astronomide parlak SPİCA yıldızı bu ay menzilindedir.

SWATİ NAKSHATRA

Terazi burcunda 6,40′- 20′ arasındaki bölgede yer alan takımyıldızdır. Yöneticisi Rahu. Deity; Vayu; Rüzgar Tanrısı. Hayat veren nefesi temsil eder.

Huzursuz ve değişken bir ruhsal yapı verir. Swati, etkileyici ve hoş bir tabiat verir. Müzikte, sanatta, edebiyatta, finansal konularda başarı getirir. Mesleğinde zirveye tırmanır.

Fiziksel olarak çekici, erkekleri çok yakışıklı, kadınları çok güzeldir. Etkileyici karizmatik tiplerdir.

Swati nakşatra mensupları rahu devresinde doğar. Rahu zihinsel oluşumda ve kaderde derin seviyelerde söz sahibi büyük bir güçtür. Dolayısıyla yıldız haritasında rahunun durumu kişilik yapısı ve başarıda belirleyici unsurdur. Zararlı evlerde zararlılarla beraber yerleşen rahu, zihin kalitesini bozar ve kaderde düşüşler getirir.

Astronomide ACTURUS yıldızı bu ay menzilindedir. Zenginlik, şöhret, başarı, refah bahşeder.

VİSHAKHA NAKSHATRA;

“HEDEFLERİN YILDIZI” jüpiter yönetiminde ama sert karakterde takımyıldızdır. 20’terazi – 3,20′ akrep arasındaki menzilde yeralır.

Hedefine ve Mutlak başarıya odaklanmıştır. Ruh, dünyevi hedefine herşeyi ezme pahasına da olsa koşar. Başarı yolunda herşey mübahtır.

Visaka nakşatrada doğanlar, jüpiter devresinde hayata başlar. Parlak bir jüpiter, zihin kalitesini yükseltir ve ruhun derin hedefine ulaştırır.

Astronomide terazi takımyıldızlarındaki ZUBEN EL GENUBİ yıldızı bu ay menzilinde yer alır.