balık1

PURVABHADRAPADA NAKSHATRA

20′ kovadan- 3,20′ balık burcuna dek uzanan bölgedeki takımyıldızdır. Yöneticisi jüpiterdir. Yüksek idealleri yansıtır. İş hayatında çok başarılı olurlar. Mükemmel bir konuşma yeteneği vardır. Gizemlidir. Spiritüel kişilik jüpiterden gelir. Herkesten gizlediği bir tarafı vardır.

Purvabhadrapada nakşatrada doğanlar, jüpiter devresinde hayata başlar. Jüpiter kişilik oluşumunda derin seviyelerde söz sahibidir. Bu sebepten yıldız haritasındaki yerleşimi önemlidir. Parlak bir jüpiter, zihin kalitesini yükseltir. Hayatta başarının önünü açan en önemli unsurdur.

Pegasus takımyıldızlarında yeralan MARKAB ve SCHEAT yıldızlarıyla ilişkilendirilir. Sheat, şairane ve edebi yetenekler kazandırır. Fakat bununla beraber talihsizlikler de getirir.

UTTARABHADRAPADA NAKSHATRA

3,20′ den 16,40′ a balığa kadar uzanan bölgedeki takımyıldızdır. Satürn yönetimindedir. Akıllı, bilgili, özverili, cesur, kararlı, adil, sorumluluk sahibi, saygıdeğer insanlardır. Kısıtlayan bir takımyıldızdır. Güzel ve etkileyici konuşan, zeki, derin insanlardır. PSİŞİK yetenekleri oldukça gelişmiştir. Dolayısıyla kollektif bilince rahatlıkla entegre olabilecek bilge ruhlu kişilerdir.

Hayat satürn devresiyle başlar. Güçlü bir satürn, kararlı, sağlam, disiplinli bir karakter sahibi yapar. Olgun ve başarılıdır.

Astronomide Pegasus takımyıldızlarındaki Algenib yıldızı bu nakşatra bölgesindedir.

REVATİ NAKSHATRA

16,40′ den 30′ balık’a kadar uzanan menzilde yer alan merkür yönetimindeki olumlu nitelikli ve dost takımyıldızdır. Revati yıldızı etkisinde doğanlar, sevgi dolu, temiz kalpli, bağışlayıcı, yardımsever, cesurdur. Arkadaş çevresi geniştir. Güzel konuşma yeteneği verir. Hayvan sevgisi veren yıldızdır. Tüm canlıları bağrına basar.

Revati nakşatrada doğanlar hayata merkür devresinde başlar. Parlak merkürle hayata sağlam adımlarla başlar. Merkür zararlı etkiler altındaysa, ruhsal yapı oluşum aşamasında zarar görür.

Astronomide balık takımyıldızlarının güney tarafında kalan Alpheratz yıldızı bu lunar bölgededir. Başarı vaadeder.