oğlak

UTTARASHADA NAKSHATRA

26,40’yay- 10”oğlak arasındaki takımyıldız. Yöneticisi güneş, ruhsal gelişim sağlar. Mutlak zafere ulaştıran güç ve hayat kaynağıdır. Yöneticilik vasfı, çalışkanlık, dürüstlük, güvenilirlik, bu yıldız etkisinde doğanlara getirisidir.

MUTLAK ZAFER getirir. “Geç gelen zafer” manasındadır. Engelleri aşar ve başarıya ulaşır. Bu yıldız İÇGÖZLEMSELDİR ve getirdiği başarı kalıcıdır.

Uttarashada nakşatrada doğanlar hayata güneş devresinde merhaba der. Yıldız haritasındaki parlak güneş, ruhun kalitesini, bilinç seviyesini yükseltir. Sönük ve zararlı etkiler altındaki bir güneş ise zafere ulaşmada zorluklar ve ego problemleri yaratır. Fakat yükselen yöneticisi gezegen güçlüyse kişilik güç kazanır.

Astronomide, Lyra takımyıldızlarındaki (çalgı takımyıldızı) parlak Vega yıldızı bu ay menzilindedir. Vega, yaz üçgenindeki yıldızların en parlağıdır. Bizden 25 ışıkyılı uzaklıktadır. Yani Vega’nın gece görünen ışığı ondan 26 yıl önce yola çıkmış gelmiştir. Bu yıldız, özellikle politik arenada liderlik kabiliyeti ve kalıcı başarı kazandırır.

SHRAVANA NAKSHATRA

10′-23,20′ oğlak arasındaki bu takımyıldızın yöneticisi AY. Deity Vishnu.

BİLGİ, EĞİTİM, BİLİM YILDIZI. Bu yıldız tesirinde doğanlar, sorgulayıcı, araştırmacı, bilgiye öğrenmeye büyük önem veren entellektüel insanlardır. Akademisyenler, bilimadamları bu yıldız tesirindedir.

İstikrarlı, dengeli, arkadaş çevresi geniş, iyi kalpli ve saygındır.

Sravana nakşatrada doğanlar, ay devresinde hayata başlar. Kişilik yıldız haritasındaki Ay’ın durumuna paralel bir gelişim gösterir. Sönük ve zararlı etkiler altındaki bir ay, akıl karışıklığı, huzursuzluk ve kaderde bir düşüş yaratır. Parlak bir Ay’la, ruhun kalitesi yükselir.

Astronomide, Altair yıldızı bu ay menzilindedir. Güç ve zenginlik getirir.

DHANİSTHA NAKSHATRA

23,20′ oğlak- 6,40′ kovaya kadar olan bu takımyıldızın yöneticisi mars.

Deity: “VASUS” Materyal varlık getirir.

Zenginlik, toplumda saygınlık, inanç, güzel nitelikler verir. Mal varlığı veren yıldızdır. Ama romantik ilişkilerde ve evlilikte desteklemez. Özellikle evlilik evi yönetici gezegeni bu yıldız menzilinde yerleşmişse, geç evlilik demektir. Evlensede mutluluk getirmez.

Dhanishtada doğanlar mars devresinde hayata başlar. Yıldız haritasında mars yerleşimi kuvvetliyse sağlam bir ruhsal yapı oluşturur.

Astronomide Delphinus’un baş tarafındaki Sadalsuud yıldızı bu ay menzilinde. Bu yıldız sezgisel yetenekleri güçlendirir.