ikiz

MRİGASİRA NAKSHATRA

23,20′ boğadan 6,40′ ikizlere kadar olan bölgede yer alan takımyıldızdır. Mars tarafından yönetilir. Deva grubundan parlak yıldız. İLAHI SOMA-AY TANRI.

Ana motivasyon kaynağı ruhsal aydınlanmadır. Felsefi ve dini gerçekliklere erişme yolunda ARAŞTIRMALAR yapmaya yönelten yıldızdır. Yöneticisi Mars, ruhsal gelişim yolunda MÜCADELE GÜCÜ, cesaret ve kararlılık verir. RUHANİ BİR SAVAŞÇIDIR

Temiz kalpli, anaç, koruyucu- kollayıcı, sevgi dolu, sıcak, şefkatli, çekici, zeki, tatlı dilli kişilerdir.

İkizlerdeki kısımda doğanlar, değişken, çok tatlı dilli, çok konuşkandır.

Mrigasira nakşatrada doğanlar, mars devresinde hayata merhaba der ve kişilik marsla şekillenir. Dolayısıyla marsın yıldız haritasındaki durumu, kişiliğin derin seviyelerini yansıttığından, en önemli unsurdur. Marsın kuvvetli yogalar yaptığı bir yıldız haritasındaki Mrigasira ruhu, yüksek seviyelerden parlar. Zararlı bir mars yerleşimi özellikle çocukluk yıllarında tehlikeler yaratır. Hayat mücadelesinde zorlanır.

Astronomide BELLATRİX sabit yıldızı bu ay menzilinde yeralır.

ARDRA NAKSHATRA

İkizler burcunun 6,40′- 20′ arasındaki lunar bölgedeki sert yıkıcı karakterdeki takımyıldızdır. “KEDER YILDIZI”

Rahu tarafından yönetilir. Deity; RUDRA. Simgesi gözyaşı, acıların yansımasıdır. Ruhsal arınma bu yıldızda, zorlu yollardan geçerek gelecektir. Ardra’nın temel karakteristiği, arınmak için kahır çekmeye dayalı olmasıdır. Diğer taraftan, dünyevi arzuları yerine getirebilecek çok büyük gizli bir gücü vardır bu yıldızın. Rahu büyük hırslar ve başarma arzusu verir.

Mars, satürn, rahu, ketunun Ardra’da yerleşimleri, bu gezegenin dönemlerinde ağır sonuçlar doğurabilir.

Ardra’da doğanlar, rahu devresinde dünyaya merhaba der. Ruhsal oluşum, derin seviyelerde rahuyla şekillenir. Bu sebeple rahunun yıldız haritasındaki durumu çok önemlidir. Muzır evlerde zararlı gezegenlerle beraber yerleşmişse tehlikeli sonuçlar doğurabilir.

Astronomide, ORION takımyıldızlarındaki muhteşem yıldız BETELGAUSE bu ay menzilindedir.

PUNARVASU NAKSHATRA

İkizler 20′ den, yengeç 3,20′ ye kadar uzanan bölgede yer alan takımyıldız. Yöneticisi jüpiter. Deva grubundan. Deity, ADİTY.

Zenginlik ve servet sahibi olmayı destekleyen yıldız kümesi. Karanlıkları, ışığıyla aydınlatan, saflığı, temizliği yansıtan takımyıldızdır. Spiritüel ve ruhsal derinliği olan kişilerdir. Cesaret, yüksek zeka ve başarı verir.

Punarvasu nakşatra mensupları, jüpiter devresinde doğarlar. Jüpiter kişilik oluşumunda en derin seviyede söz sahibi gezegendir. Dolayısıyla yıldız haritasında jüpiterin durumu, ruhun şekillenmesinde belirleyicidir. Parlak bir jüpiter, yüksek karatta derin bir ruhtur. Tüm arzularını gerçekleştirir, başarılı ve büyük servet sahibi yapar. Muzır evlerden birinde zararlılarla birlikte yerleşen bir jüpiter ise bu yolda zorlanır. Ani düşüşler getirir.

Astronomide, İkizler takımyıldızlarındaki parlak CASTOR ve POLLUX yıldızları PUNARVASU’DA.