Yöneticisi venüs. Hava burcu, öncü nitelikli, eril burç.

TERAZİ’NİN GENEL ÖZELLİKLERİ

Ruh, terazi burcunda, dünyaya, beraberliklere odaklıdır. Zevkler, eş arzusu, hayattan keyif almak, tutkular ana temadır. İlişkiler, evlilik, ortaklıklarla alakalıdır. Sosyal ve dost canlısıdır.

Adil, hoş, sevimli, güzel, çekici, zarif, ılımlı, çöpçatan, kararsız, barışsever, nazik, diplomat ruhlu, saygılı, düşüncelidir. Uyum, bütünleşme teması hakim. İlişkileri kanalıyla kendine değer biçer. Uzlaşmacıdırlar. Zevkli ve estetik duyguları gelişmiş kimselerdir.

Çok boyutlu düşünebilme ve görebilme yeteneği, adil davranışlarının temelini oluşturur. Kolayca uyumlu davranışlar göstermesi ve işbirliği yapabilmesi, politik davranış biçimi ve kuvvetli ikna yeteneği, iş yaşamında olduğu kadar, sosyal hayatta da sevilen bir insan olmasında etkilidir. Ünlü politikacılar çıkar.

Ruh’un öğrenmesi gereken dersler; Çatışmadan korkmama, kararlılık, benliğini geliştirmek. İlişki bağımlılığından kendini kurtarmalı, kendi kendine yetmeyi öğrenmeli, özgüvenini geliştirmelidir. Kaybetme korkusu ile yüzleşmelidir.

Bedende göbekaltı bölgesini yönetir.

Ruh temsilcisi güneşin yaptırım gücü, terazide en düşüktür. Yıldız haritasında yerleştiği ev zarar görür, problem kaynağı olur.

Satürn, terazide yücelir yani yaptırım gücü en yüksektir.