Yöneticisi venüs. Toprak grubundan. Gunası rajasic. Dünyevi odaklı burç. Sabit nitelikli, dişil burç.

BOĞA’NIN GENEL ÖZELLİKLERİ

Ruhun adımları boğada, madde aleminde yavaşlar. Dünya insanı. Maddeyi biriktirme itkisiyle parayı biriktirmeyi, rahatlığı, konforu, zevkleri, sevgiyi, aşkı, öğrenir ruh. Paranın burcu. Konforlu bir hayatı arzular. Sahip olma istekleri çok güçlüdür. Değerli, güzel şeylere sahip olmak isterler. Keyiflerine ve tensel zevklere düşkündürler. Aşk insanı.

Yaşamda tutarlı, istikrarlı bir yol takip eder. Risk almayı sevmez. Sabırlı, metanetli, yavaş, inatçı, öfkeli. Genel anlamda uzlaşmacı ve barışsever bir karakterdir. Zor öfkelenir fakat öfkelendiği zaman zor yatışır ve bir kere kinlendiyse zor affeder. Güvenilir, sağlam ve sarsılmaz bir yapısı vardır. Evine yuvasına, ailesine, dostlarına bağlıdır. Sevgisi ebedidir. Ayakları yere basan, duygularını dışa vurmayan. gerçekçi, kavgalardan ve dönüşüm yaratacak tüm değişikliklerden kaçan, alışkanlıklarına bağlı, zor karar veren, sabit fikirli kişilerdir.

Boyun, boğaz, yüz bölgesini temsil eder.

Yöneticisi venüs yıldız haritasındaki güçlüyse, hayatı güzelleştirir ve aşk hayatında, ilişkilerde mutluluk ve maddi refah getirir. Zararlı konumda yerleşmişse bu konularda zorluk ve üzüntü vardır.

AY boğada yücelir ve en yüksek yaptırım gücüne sahiptir. Zararlı etkiler yoksa, zihin kalitesi mükemmel seviyede ve ruhsal yapı güçlüdür. Pozitif bakış açısı, huzur, güçlü bir anne figürü, harita sahibini şaha kaldırır. Fakat ay zararlı evlerde yerleşmişse talihsizlık, temel duygularda ve zihinsel alanda zorlanma yaratır.