kova

DHANİSTHA NAKSHATRA

23,20′ oğlak- 6,40′ kova arasındaki bu takımyıldızın yöneticisi mars.

Deity: “VASUS” Materyal varlık getirir.

Zenginlik, saygınlık, inanç, güzel nitelikler verir. Sezgiler çok güçlüdür.

Gayrimenkul zenginliği getirir. İlişkilerde desteklemez. Bu yıldız, eğer evlilik eviyle bağlantılıysa, evliliği desteklemez ve mutluluk getirmez.

Dhanishtada doğanlar mars devresinde hayata başlar. Yıldız haritasında mars yerleşimi kuvvetliyse sağlam bir kişilik yapısı verir. Hayata sağlam bir başlangıç yapar.

Astronomide Sadalsuud yıldızı bu nakşatra bölgesinde yer alır.

SHATABİSHA NAKSHATRA

6,40’den 20′ kovaya kadar olan takımyıldızdır. Yöneticisi rahudur.

Deity “VARUNA”

“ŞİFA YILDIZI”. Şifacılıkla bağlantılıdır. Bu yıldız bağımsız kişilik yapısı kazandırır. Evliliğin ilk zamanlarında meydan okuyucu karakterde bir yıldızdır. Sürprizlerle doludur. İnsanları fiziksel ve ruhsal olarak iyileştirmeye yönelik özel güçlerle donatır. Şifacılar, doktorlar çıkar. Filozof ruhlu, mistisizme meraklı derin insanlardır.

Satabisha nakşatra etkisindekiler, rahu devresinde doğar. Kişilik oluşumunda rahunun derin ruhsal seviyelerde etkisi dolayısıyla, rahunun durumu çok önemlidir. Güçlü bir rahu yerleşimi, diğer unsurlar da destekliyorsa zirveye taşır.

Astronomode Fomalhaut yıldızı bu gökyüzü diliminde yeralır. Büyük ruhsal yetenekler kazandırır.

PURVABHADRAPADA NAKSHATRA

20′ kovadan- 3,20′ balık burcuna dek uzanan bölgedeki takımyıldızdır.

Deity, Rudra. Sert bir yıldız.

Yöneticisi jüpiterdir. Yüksek idealleri yansıtır. İş hayatında başarılı olurlar. Ayrıca yüksek bilinç seviyesinde bir kişiliğe ulaşma gücünü jüpiterden alır. Mükemmel bir konuşma yeteneği vardır. Herkesten gizlediği bir tarafı vardır.

Jüpiter devresinde hayata başlar. Jüpiter zihinsel oluşumda derin seviyelerde etkilidir. Bu sebepten yıldız haritasındaki yerleşimi önemlidir. Zararlı etkiler altında bir jüpiter, aşırı bir rehavetle ve fırsatları kaçırtarak beklenen başarı zor gelir.

Pegasus yıldızlarında yeralan MARKAB ve SCHEAT yıldızlarıyla ilişkilendirilir.