image

Vedik astrolojide Işıkların -Ay ve Güneş’in-, aydüğümlerinin -RAHU/KETUNUN- esaretinde gölgelendiği 28 Eylül’de en yoğun şekilde hissedilen tutulma enerjisi, daha uzunca bir süre yaklaşık 6 ay kadar ama gittikçe azalan bir ivmeyle etkileri devam edecek.  Eklipsin yarattığı tesirler büyük değişimlere neden olur ve kalıcıdır.  Değişimin hangi konularda yaşanacağı, yükselen ve ay burcunuza bağlıdır. Tutulmalar, Dünya’nın ışığının karardığı ve Yaratıcıya en yakın olabildiğimiz zamanlardır.

Bilinçaltında çalışan bu güçlü enerjiler, duygusal- içsel alemde aşırılıklara, çalkantılara sebep olur. Başaktaki kuzey aydüğümü RAHU’nun dispositörü MERKÜRÜN retroda seyriyle, tutulma daha yoğun içsel stres yaratmakta. Rahunun evhamları, yarattığı korkular ve KETU’nun blokajlarıyla bulanıklaşan içdünyamızda sebepsiz bir huzursuzluk, zihinsel bir örtünün ardında saklanmış, kapatmışız pencerelerimizi. Işığımız sönük. Ruhun derinliklerinde gizli kutsal Işığa yolculuk ZAMANI.

Dışarda birşeyler bulma umudunda insanoğlu. Hep birşeylerin peşinde bir koşturmaca hali, bir sonsuz bekleyiş. Bazen neyi beklediğini bile bilmeden. Oysa, ruhsal yolculuğumuzda hepimiz Yalnızız. Çevremizdeki herşey, herkes bizim yansımamızdan ibaret. Dünya hayatı bir yanılsama yalnızca. Eklips enerjisi altında tüm bu gerçekliklerin farkına varabilmek daha kolay. Maddi Dünya’dan çekilerek, iç dünyamıza yolculukta kendi öz benliğimizle kucaklaştığımızda, ruhsal frekansımızı yükselterek, KADERSEL SIÇRAMALAR gerçekleştireceğiz. Yaşamın nihai hedefi ruhsal aydınlanmadır. Karmik düğümlerin getirdiği dersler algılandığında, ruh ışıklanacaktır.

Temmuz 2014 ten itibaren kuzey aydüğümü RAHU başakta ve Güney aydüğümü ketu balıkta transit ediyorlar. Karmik kontrol gezegenleri bu süreçte merkür ve Jüpiter. 2016 Şubat’a kadar bu burçlardaki yolculukları devam edecek. Dolayısıyla, en yoğun tesir altındaki burç grubu başaklar ve Balıklar. Yükselen burcu veya ay burcu BAŞAK ve Balıklar, ayrıca birden fazla gezegeni bu burçlarda toplanmış olanlar, yoğun karmik dersler alıyor. Zaaflarına yüzleşiyor geçmişten getirdikleri borçları temizliyorlar. Geçmiş hayatlarda yarım kalan meselelerle yüzleşiyorlar. Bu yüzleşme layıkıyla yapıldığında, tekamül katında bir basamak atlayacaklar.

Sideral zodyakta Aslan burcunda transite olan Jüpiter, bu yıl ateş burçlarına desteğini sürdürüyor.

Vedik astrolojide hayat dersleri verme Görevini üstlenen Bilge SATÜRN, halen sideral zodyakta akrep burcunda seyrediyor. Satürn’ün bakış açısı yaptığı Oğlak, boğa burçları ve zorlu SATÜRN sürecini yaşayan SADESATI DÖNEMINDEKI AY BURCU TERAZI, AKREP, YAYLAR,  zorlu Kandaka devresindeki AY BURCU aslanlar için dünya bir süreliğine toz pembe değil. Hüzün, keder, engeller, kısıtlamalar, sınırlamalar, talihsizlikler temsilcisi Satürn’ün rengi siyah. Öğretmek istediklerini farkedenler, bu dönemi daha kolay atlatacaklar.

YÜKSELEN/AY BURCU KOÇ-TERAZI

Ay TUTULMASI 6/12. evler ekseninde olan koçlar ve teraziler, yoğun Eklips enerjisini zararlı evlerde yaşıyorlar. Düşmanlıklar, hastalıklar can sıkıcı boyutlara ulaşır. Hayatın karmik derslerini, gizli düşmanların açığa çıkması, dost zannedilen insanların düşmanca tavırlarıyla karşılaşmak, onların gerçek yüzlerini görmek veya uyuyan gizli Hastalıkların uyanması, kendisi veya yakınlarının tedavi süreçlerinde hastanede geçen günler, büyük masraflar, harcamaların artması, borçlar, davalar, engellerle karşılaşma şeklinde yaşarlar. Dünya’dan uzaklaşma arzusu, kaçıp kurtulma isteği, yalnız kalma inziva isteği, maddi yada manevi kayıpların yolaçtığı Bilinçaltı tıkanıklığı patlama noktasına gelir. Çıkış Noktası, kendi iç Dünyası. Ruhsal aleme sığınma. Maddi Dünya’dan uzaklaşma. Huzur, ruhun derinliklerinde gizli. Dünya’da şimdilik aradığınızı bulamayacaksınız. Tuttuğunuz şeyler elinizden kayıp gider. Karmik düğümler, iç aleminizi kurcalamakla meşguller. Dışarıda birşeyler Başarmak isteseniz bile, tutup sizi bırakmazlar.

Koçlar, aşk hayatında bu yıl şanslı. Varsa, Çocuklarınızın hayatında mutluluk verici gelişmeler yaşayacaksınız. SATÜRN transiti 8. Evinizde Köklü  ani değişimler dönüşümler getiriyor.

Teraziler, arkadaşlarınız bu yıl ışığınız olacak. Arkadaş çevreniz genişleyecek. Onlardan aldığınız destekle herşey daha kolay olacak. Dayanışma içinde olmaya bakın bu süreçte.

YÜKSELEN/ AY BURCU BOĞA- AKREP

Akrepler ve boğalar zorlu SATÜRN süreçlerini yaşıyor. Ay Akrepler SADESATI DÖNEMINDE. AY BOĞALAR KANDAKA SATÜRN DÖNEMINDE. Hayatın daha bir KASVETLI SAFHASI. Toz pembe günler, Satürn’ün işi değil. Hayat “gri” sanki. Daha bir ciddi. Bir yavaşlama Var yaşantınızda. Bir sadeleşme gerekiyor. Gereksiz herşeyi çıkartın atın hayatınızdan. Satürn’ün, zorlayıcı, daraltıcı, sınırlandırıcı, kısıtlayıcı, engeller koyan ağır enerjisi yaşamın içinde. Sabır ve sebat gerekiyor. Sorumluluklar her zamankinden daha ağır hissediliyor. Hayatı yeniden yapılandırma Süreci. Zihin üzerindeki gerilim etkisi yoğun. Ağır bir dasa devresi sürenlerde, depresyon ihtimali yaratabilir. Fakat güçlü bir dasa gezegeni hayatınızın yöneticisiyse, herşey çok daha kolay.

Bekar Akrepler 2016 Eylül’den itibaren AŞKI yakalayacak ve evlilik potansiyeli oldukça yüksek o dönemde. (Yaşanan DAŞA yöneticisi gezegen eğer 7. Evle irtibattaysa evlilik fırsatını yakalayacaklar.)

Boğa ve akreplerde ay TUTULMASI etkileri 5/11. Evler hattında gerçekleşti. AŞK TUTULMASI yaşıyorlar. Bekarlarda, karmik bir aşk kapınızı çalmış ve sizi oradan oraya sürüklüyor. Çalkantılı bir aşk. Aşırı yoğun duygular. Fırtınalar var. Geçmiş hayatlarda yarım kalmış tamamlanmamış bir senaryo, şimdi tamamlanmayı bekliyor. Karar sizin. Finali yazacaksınız.

Evlilerde, sürpriz bir çocuk müjdesi getirebilir.

Çocuk sahibi olanlar, Çocuklarının hayatıyla ve geleceğiyle ilgili evhamlar zihninizi meşgul eder. Vesveseyi bir kenara bırakın. Geleceğe doğru bir ok gibi Fırlatma yaratacak güçlü tesirler altındasınız. Zekanızı, yaratıcılığınızı kullanmanın vaktidir. Varolmayan korkuların sizi engellemesine izin vermeyin. Keyif veren sevdiğiniz işlerle ilgilenin. Kişisel yeteneklerinizin farkına varın ve geliştirin.

Boğalar, bazı arkadaşları hakkında şüpheye düşecek. Tatsız, kafa karıştıran aptalca olaylar, uzun Süren arkadaşlıkları dahi kopma noktasına getirebilecek.

Evliler, eşle ilişkilerde daha mesafeli. Yalnız hissediyorlar. Anlaşılamadıkları duygusuna kapılıyorlar. Arada soğuk hava dalgası hakim. Uzak mesafeler. Partnerin gerçek yüzüyle tanışma. İlişkiye, evliliğine, eşine karşı algılarda büyük değişiklik yaşayacaklar. Bekarlarda evlilik algısında değişim var. Beklentiler yeniden gözden geçiriliyor.

YÜLSELEN/ AY BURCU İKİZLER-YAY

Ay TUTULMASI etkilerini 4/10.evler aksında yaşadılar. Köşe evler hayatın temel direğidir. Hayatı kuran evlerdir. 4. ve 10. Evler, geçmişten geleceğe uzanan yoldur. Hayatımızı bu evlerin temelleri üzerine inşa ederiz. 4. ev mutluluğumuzdur. 10. ev Hayattaki duruşumuz, eylemlerimiz, işimiz, kariyerimizde. Başarılarımızdır.

Tutulma enerjisinin bu temelleri sarstığı bir dönemdir. Ikizler ve yay için oldukça önemli bir geçiş Süreci. Sahip olduğunuz iş artık sizi tatmin etmiyor. Kendinizi daha farklı bir yere aitmiş gibi hissediyorsunuz. “Daha farklı birşeyler yapmak için geldim” düşüncesi bu burçları huzursuz ediyor. Geleceğe doğru güçlü bir itilim var. Başarma arzusu tutkuya dönüşmüş. Kendini yeterince başarılı hissedememe, hakettiğim yere gelemedim duygusu içinizi kemiriyor. Fakat, ” neler yapabilirim?” Konusunda bir türlü karar veremiyorsunuz. Yön bulmakta zorlanıyorsunuz. İç dünyanızı huzurlu kılacak bir duruş sergileyin. Size neler yaparsanız mutluluk getirecek? Oturup bir düşünün. Radikal kararlar almanın vaktidir. Mutsuz eden bir işiniz varsa, ve başka bir seçenek önünüze sunulmuşsa, Atılım yapmanın zamanıdır. Karmik düğümlerin yarattığı korkulara kapılmayın. Değişim ZAMANI.

Yaylar daha şanslı. Şans evindeki Jüpiter sayesinde Doğa desteğini arkanıza almış gidiyorsunuz. Yolunuz açık. Çareler kendiliğinden gelecek.

YÜKSELEN/AY BURCU YENGEÇ-OĞLAK

3/9.evlerin konularında Eklips enerjisiyle büyük bir değişime zorlanıyorlar. Zihinsel alanda büyük bir oynaklık var. Fikirler sürekli bir değişim halinde. Bugün inandığınız şeyi yarın reddedebiliyorsunuz. Iletişim hattında da problem var. Kardeşlerle ve yakın çevreyle problem yaşıyorsunuz. Babayla anlaşmazlıklar var. Kendinizi değişik inançları, felsefeleri  irdelerken bulabilirsiniz. Ruhsal bilgiler, evrensel konular, din, felsefe, kader mevzuları, kişisel gelişim teknikleri, ruhun gelişimi konularında sürekli bir araştırma ve kendini geliştirme uğraşısı içindesiniz. Bu yolda büyük aşama kaydediyorsunuz.

9. Ev DHARMA EVI. Yani hayat amacınız. Vazifeleriniz nelerdir. Bu Dünya’ya neler yapmak için geldiniz. Neleri başarırsanız mutlu olacaksınız? Bunların belirlendiği ev büyük bir enerjiyle çalışıyor. RAHU/ketunun fırlatıcı etkisiyle DHARMANJZI KEŞFE ÇIKTINIZ. 2016 Şubat ayına kadar bu yolculuk devam ediyor.

Hayata Geliş amacınızı belirleyin. Özel vazifelerimiz var hepimizin. Bunları bulun. İşte bundan sonra hayatınız değişecek. Yolunuzu belirleyin. Mutluluk yolunuzu!!

Jüpiter transiti, ani değişimleri ve dönüşümü getiriyor. SATÜRN etkisi de aşk hayatında sınırlamalarla karşılaştırıyor.

YÜKSELEN/AY BURCU ASLAN-KOVA

Aslanlar ve kovalar, EKLIPS enerjisiyle, 2/8. evler ekseninde yani bu evlerle ilgili mevzularda büyük oynaklık yaşıyorlar. Tutulma etkileri hala yoğun bir şekilde devam ediyor. Ama azalan bir ivmeyle yaklaşık 6 ay devam edecek.

2. ev vedik astrolojide para ve aile evi. Maddi birikimlerde oynaklık, ani dalgalanmalar söz konusu. Parasal konularda risk almamak gerekiyor.

8. ev ise ani değişimler ve dönüşümün yaşandığı alan. Tehlikeler, kazalar, ani gelişen olaylar bizi şoklara sürükleyebilir. Düşmanca saldırılardır. Ölüm temasının da işlendiği alandır 8. Ev. Ölümle yada ölüme yakın mevzularla, her türlü ani gelişen olaylarla ilgilidir. Bazen yakınların ölümüyle, ölümü düşünen bilinç en derinlere dalar. Insanın en zayıf taraflarıdır. Hayat bilmecesidir. Yaşanan zorluklar ve krizler bizi değişmeye mecbur bırakır. Zorluklara çareler ararken her yol denenir. En derin kadim bilgilere yolculuk yapılır. Mistik dünyalara açılır insan. Astroloji, psikoloji, derin ruhsal bilgiler, Spiritüalizm.  Aslan ve kovalar, okülte açılan yolda yaklaşık bir yıldır. Ve bu bilgilerle yoğrulma aşaması daha Şubat 2016 ya dek sürecek. Sonuçta, “yepyeni bir BEN” olarak hayat yolculuğuna devam edecekler. Bu değişim sonrasında, o eski kimlikten eser kalmayacak. Çünkü ruhun derinliklerinde uyuyan gizli KUNDALİNİ ENERJISI uyanacak. Büyük bir ruhsal güç açığa çıkacak.

Ay Aslanlarda hayatın gri rengi KANDAKA SATÜRN DÖNEMI halen devam etmekte. Depresif eğilimler veren, Satürn’ün aya göre 4. evden geçişi, transit Jüpiter’in aslandan geçişi sayesinde rahat atlatılıyor. Hayatta pozitif açılımlar yakalamak, şans gezegeni Jüpiter sayesinde, Aslan ve kovalar için yaz aylarına kadar destekleniyor. Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiterden en büyük faydaları sağlayan burç Aslan. Sonra kova geliyor. Her türlü Ortaklık ilişkilerinde ve evlilikte çok şanslılar. Eşin desteğiyle zorlukların üstesinden gelmek kolay. Şans kapısı açık aslanlarda. Çocuklar mutluluk kaynağı.

AY/YÜKSELEN BALIK-BAŞAK

KARMİK DÜĞÜMLERIN etkisini en yoğun hisseden burçlar balık ve başaklar. Başaklar, rahu’nun, Balıklar, ketu’nun gölgesinde Eklips enerjisiyle harmanlandılar.  Vedik astrolojide, karmik Gölge gezegenler RAHU ve KETU yani kuzey ve güney aydüğümleri, psikolojik değişimlerin kökeninde yatan itki gücüdür. Varolan yaşantının anlamsızlığını bilinçaltına fısıldar. “Çok farklı şeyler yapmalısın.” Bu, ruhun derinliklerinden gelen “SES” tir. Sezgisel derinliğe ulaşmış insanlar bu sesi rahatlıkla algılar. Materyalist insanlar ise, anlamlandıramadıkları bir huzursuzluk içinde kıvranır. Korkuları had safhadadır. Sebepsiz korkular. Onların korkuları daha çok sahip oldukları maddi kaynakları kaybetmek üzerinedir. Hep daha fazlasına sahip olmak istediklerinden, tatminsiz bir yaşantı sürerler.

Rahu ketu büyük bir değişim arzusu verir. Ama diğer yandan engeller koyar. Tutar bırakmaz yakanı. Kuvvetli bir şuuraltı itki ve fakat kımıldayamamak. Karşına Düşmanlar çıkartır. Hasta eder. Fiziksel gücümüzü Ve sağlığı temsil eden alanda olduğundan genel sağlığı bozar.

Balıklar ve başaklar, ilişkilerinde evliliklerinde partnerle birbirine yabancılaşma hissederler. Arzular, tutkular yoğun ama ilişkide dengeler bozulmuş gibidir.

Balık ve başakların diğer handikabı, Fırsatlar gezegeni Jüpiter’in desteğinden 1 seneliğine uzak olmaları. Diğer taraftan transit Satürn’ün zihinsel alanda yarattığı etkiyle, ruhsal- kişisel gelişimde basamak atlıyorlar.

 

**** Vedik astrolojide transitlerin 1/3 etkisi, daşaların yani gezegensel devrelerin 2/3 etkisi vardır. Olumlu bir dasa devresindeyseniz, problemler rahat çözülür. Zararlı ve zayıf bir gezegenin yönetimindeyseniz bu süreçte, sorunları aşmak zordur.