aslan

MAGHA NAKSHATRA

0′-13,20′ Aslan’ daki takımyıldız. Deity, Pitris.

“Büyük bir güç ve zafer” i yansıtan yıldız kümesidir. ASALET simgesidir magha. Erdemli, bilge, yardımsever, lider ruhlu kişilerdir. Güneş hiçbir yıldızda bu kadar parlak değildir. Büyük liderler bu yıldız tesirindedir.

Yöneticisi ketu ruhsal aydınlanma, arınma ve manevi yükselişi getirir. Lider ruhlu ve girdiği ortamı yüksek enerjisiyle aydınlatan yüce gönüllü insanlardır.

Magha nakşatrada doğanlar, ketu devresinde dünyaya gelir. Ketu ruha büyük bir ruhsal zenginlik getirecektir. Yıldız haritasında ketunun durumu kişilik oluşumunda söz sahibidir. Güçlü bir ketu ve güneş yerleşimi toplumlara önderlik eden büyük ruhlardır.

Astronomide aslanın kalbindeki parlak REGULUS yıldızı bu bölgede yer alır. ASALET yıldızıdır. Büyük idealler, şöhret yıldızıdır.

PURVAPHALGUNA NAKSHATRA

13,20′-26,40′ Aslan menzilindeki takımyıldız. Venüs tarafından yönetilir. İyi şans yıldızı. Keyif ve arzular ana temasıdır.

Deity Bhaga, evlilik mutluluğunu korur. Refahla ilgilidir. Çekici, zeki, sosyal, iletişimsel yeteneği güçlü, rahatına düşkün insanlardır. İnsanları etkilemeyi iyi bilirler. Sosyal aktiviteler, partiler, eğlence, aşk bu yıldızla desteklenir. Yaratıcılık ve yetenekler veren yıldız kümesidir. Ay faydalı gezegenlerle beraber bu yıldızda güçlü ev yerleşimindeyse, şans, mutlu bir evlilik hayatı, şöhret, zenginlik, başarı getirir.

Kama yani dünyevi arzu ve isteklere odaklı yıldızdır.

Purvaphalguna nakşatrada doğanlar, venüs devresinde dünyaya gelir. Ruhsal oluşumda derin seviyelerde söz sahibi olan gezegen venüstür. Dolayısıyla venüsün yıldız haritasındaki durumu zihin kalitesini belirler. Parlak bir venüs kaderde parlama yaratır.

Astronomide aslanın arkasındaki bölgede kalan ZOSMA yıldızı burdadır.

UTTARAPHALGUNA NAKSHATRA

26,40′ Aslandan başlayıp, 10′ başak’ a kadar uzanan bölgede yer alan takımyıldızdır. Güneş tarafından yönetilir. Talih yıldızlarından biridir.

Deity, Aryaman.

Temel motivasyon kaynağı Moksha yani ruhsal gelişim ve aydınlanmadır. Güneş spiritüel derinlik kazandırır. Hakikatin peşindedir.

Hümanist, samimi, sevgi dolu, cesur, zeki, bilgili, temiz kalpli, arkadaşlığa dostluğa önem veren asil ruhlu insanlardır. Kralvari, Positif enerjisiyle ışık saçar. İyileştirici ve şifacı yıldızdır. Girdiği ortamı aydınlatır. İnsanlara ruhsal şifa dağıtır.

Uttaraphalguna nakşatrada doğanlar, hayata güneş devresinde merhaba der. Dolayısıyla ruhsal oluşumda güneş söz sahibidir. Parlak bir güneş başarı vaadeder. Zihin kalitesi yükselir. Yıldız haritasında sönük bir güneş, potansiyelini gerçekleştirmekte zorlanır.

Astronomide aslanın kuyruğundaki DENEBOLA yıldızı bu bölgededir.