Amerika Birleşik Devletlerinin kuruluş haritası için kabul gören iki farklı veri var. Biri 4 Temmuz 1776 saat 3:10 am Philadelphia: Hint astrolojisine göre yükselen burc ikizler; Diğeri ise bağımsızlık bildirgesinin okunuş saatini 5:10 pm. alıyor ve yükselen burç akrep.image

 

ABD Vedik astroloji haritasında ikizler Burcu’nda dört gezegenden oluşan stelyum yani gezegen kümeleşmesi mevcut. Bunlar Güneş, Mars, Jüpiter, Venüs.

Bulundukları nakşatralara baktığımızda Jüpiter ve Venüs en sert en uğursuz takımyıldızlardan Ardra Nakşatrada yerleşmişler. Rahunun yönetimindedir Ardra. Dünyevi hırslar para güç kudret her türlü doyumsuzluk açgözlülük Rahunun marifetidir. Her şeye hakkı vardır. Ne kadar çok şeye sahip olursa olsun doymaz. Yakar yıkar. Karanlıklar prensidir. ABD Vedik astroloji haritasında Rahu yengeç Burcu’nda  15:51′ de. Burası Pushya Nakşatra menzili. Satürnün yönetimindeki takımyıldız. Rahuyu daha da şiddetlendiriyor Satürnün yönetiminde olması ve karanlıklarına daha da bir karanlık katıyor.

Satürn Başak’ta Chitra nakşatrada ve Mars yönetiminde. Hint astrolojisinde bir malefik gezegenin nakşatra yöneticisi de malefik ise uğursuzluğu katlanarak artar. Marsın nakşatra yöneticiliğinde Satürn, gizliden ve açıktan savaş tamtamlarını çalıyor. Barış’tan adaletten hakkaniyetten iyice uzak.

Jüpiter Venüs kavuşumu görünürde barışçıl bir imaj verse dahi, bunların nakşatra yöneticisi Rahu, derinlerde yatan gerçek ruhunu gözler önüne seriyor. Özde olanı görmek istiyorsak haritadaki gezegenlerin nakşatralarını analiz edeceğiz.

Ay Oğlak Burcu’nda yönetici Satürn. Dhansta nakşatrada. Nakşatra Lordu yine bir malefik gezegen: Mars.  Ay, gölge gezegen ketu ile beraber. Ay ve Merkür gölge gezegenler tarafından tutsak edilmiş. Dolayısıyla Amerikan halkı karanlıklar temsilcisi Ketu ve nakşatra lordu olan savaş gezegeni Mars etkisinde.

Mars’a bakalım 0,39′ ikizlerde son derece zayıf ve tehlikeli, düşman konumda. Mrigashira nakşatrada Mars. Bu nakşatrayı da Mars yönetiyor. Yine malefik etkiler yoğun.

Merkür haritada RETRO ve Rahuyla beraber yengeç Burcu’nda Pushya nakşatrada. Nakşatra lordu Satürn. Merkür yanında bulunan gezegenin niteliklerine bürünür. Doyumsuz Rahu etkisinde; kafası şeytanlığa çalışan bir Merkür yerleşimi. Yani akıl ve iletişim gezegeni hiç de temiz değil. PUNARVASU nakşatrada yerleşen güneş dışında hiçbir gezegenin olmadığı gibi.

İkizler Burcu’nu yükselen burç kabul ettiğimizde  dörtlü stelyum yükseleni kuvvetlendirerek ve RAJAYOGA yaparak dünya devini yaratıyor.

Diğer kabul gören harita akrep burcunu yükselen alıyor ve ikizler burcundaki gezegen kümesi sekizinci eve yerleşiyor. 8.ev; Yeraltı dünyası, gizli güçler, gizli teşkilatlar, istihbarat, sırlar, skandallar, karanlıklar alemi, ölümler, savaşlar, düşmanlar, düşmanlıklar, saldırılar, tacizler, değişimler, dönüşümler, mücadele, karmaşa ortamı, tehlikeler, kaos ve krizler temaları yoğunlaşıyor Amerika Birleşik Devletlerinin hint astroloji haritasında.

Hangi yükseleni alırsak alalım transitler açısından farketmiyor. Zira Vedik astrolojide transitler AY’a göre hesaplanır.

ABD SADESATİ DÖNEMİ

7 yıllık düşüş, güç kaybı ve değişim dönemi

2017 ocak sonlarında transit Satürn yay Burcu’na geçtiğinde ABD SADESATİ DÖNEMİ başlıyor.  Satürnün AY’a göre onikinci ev safhası büyük kayıplarla aynı zamanda ikizler burcundaki dört gezegeni aktive edecek ki, bu oldukça karanlık bir dönemin başlangıcı olacak ne yazık ki. Tr. Satürn natal Satürn’ü de görünümde tutacak. Üstüne üstlük Eylül 2017 de Karmik düğümlerin Kadersel Döngüsü başlayacak.

Netice itibariyle bu ağır etkiler karmaşası altında Sadesatide haritada taşlar yerinden oynayacak. ABD. halkının ve devletinin üzerinde kara bulutlar dolaşacak. Satürnün SADESATİ sürecinde üstelik böyle önemli bakış açıları yapacağı ve karmik döngüyle örtüşen bir dönemi küçümsemek mümkün değil.

2016 da transit Satürn akrep Burcu’ndan oğlaktaki natal AY Ketu kavuşumuna görünüm açısı yapmakta.

2017-2020 arasında Amerika Birleşik Devletleri tarihinde önemli bir viraja girdi. Her çıkışın bir inişi var.

Güç kaybıyla saldırganlığı artacak.

Çok büyük bir ekonomik kriz, dünyaya domino etkisiyle yayılabilecek. Ekonomik siyasal çalkantılar ve büyük doğal afetler bekleyebiliriz. Kapitalist sistemin dengeleri yerinden oynayacak.

Sadesatinin en önemli Merkez evresinde yani vedik astrolojide satürnün oğlak burcuna 2020 de girmesiyle ABD nin natal ayı  etki altında kalacak ve ABD yi değişime zorlayacak. Tek kutuplu dünyadan çok kutuplu dünyaya doğru gidiyoruz. Ne kadar direnirse dirensin değişen dünya konjonktürüne ayak uydurmak zorunda. Yoksa yok olur.

2020 öncesinde Kapitalizmin şişirdiği küresel sermaye balonu patlayacak ve domino etkisiyle küresel krize dönüşecek.

Eski sistem tamamen çökecek,

Dünyada doların hakimiyeti son bulacak,

Abd vesayeti altında ezilen ülkeler, başta Türkiye olmak üzere ulusal ve milli yolu seçerek ulus devletler halinde dünya konjonktüründe yerlerini alacaklar. Ulus Devletler aralarında yeni siyasi ve ekonomik işbirliklerine gidecek. Avrasya birliği kurulacak.

Sadesati son evrede 2023/2025 nisan arasında Abd siyasi ve ekonomik sistemi büyük bir değişim/dönüşüm geçirmek zorunda kalacak.

Zira küresel güç olma, dünyanın tek efendisi olma hayalleri suya düşecek ve çok uluslu çok kutuplu yeni dünya düzeni kurulacak.

Küresel dengeleri elinde tutan, dünyaya egemen güç olarak gizliden/açıktan her türlü yön veren, özellikle Ortadoğu’nun kaderini yıllarca türlü oyunlarla kanlı karanlıklara sürüklemiş, milyonlarca masum insanın ölümüne sebep olmuş, tek dünya devleti olma yolunda herşeyi göze almış ABD, bakalım uçurumun kenarından dönebilecek mi? Jyotishte kişilerin ve devletlerin belli zamanlarda kadersel zorlu göksel sınavlardan geçtiği muhakkak. İlahi sınavdan kaçış yok.

26.08.2018

Gül Oğuz Öztuğ