Mars, ikizler burcunda Ardra Nakşatrada tehlike saçıyor. 5 haziran 2017 de gözyaşıyla temsil edilen kuzey ay düğümü Rahu tarafından yönetilen Ardra takımyıldızları menziline geçti. 26 Hazirana kadar bu alanda hareket edecek. Tek başına Ardra takımyıldızlarında bir malefik gezegenin transiti dahi oldukça zorlayıcı ve yıkıcı etkilere sahipken, marsın üstüne üstlük, yay burcunun ilk derecelerinde retro (ters) hareketteki malefik satürnle karşıt bakış açısında olması tüm dünyada zalamet enerjisinin yükselmesine sebebiyet veriyor. Dünya gergin. Terör saldırıları, dökülen kanlar giden masum canlar bitmek bilmiyor. Karanlık güçler etkin konumda. 15 haziran 2017 de güneş, vedik sistemde sideral zodyakta ikizler burcuna geçecek. 18 haziran 2017 de de merkür ikizlere geçecek. Bu durumda marsın yıkıcı etkisi büyüyecek. İletişim gezegeni merkürün negatif etkiler altında olmasıyla bireysel ve siyasal hayatta restleşmeler, meydan okumalar, anlaşmazlıklar tırmanışa geçecek. Çözümsüzlük ve gerilimli enerjiler devrede. Mars vicdanlara düğüm atmış. Karanlık güçler temsilcisi Rahunun emrinde onun askeri olarak savaşıyor. İyiler savunma kalkanlarını kullansın. Karanlığa boyun eğmesin. İnancın ve bilginin gücü aydınlığa çıkar.

Özel hayatımızda da ilişkilerimizde kişisel sınırları iyi çizip çok düşünüp öyle konuşmak ve ölçülü hareket etmek ve yıkıcı etkilere kalkan olacak olan sağduyu, hoşgörü, sevgi ve saygıyı korumak gerekiyor.

Satürn halen retro harekette.

20 haziran 2017 de akrep burcuna tekrar geçecek. Kısa bir süre akrep burcunda ruhsal düğüm alanında -gandante pozisyonda-kötücül etkilerini maksimum seviyede yayacak.

Dünyaya karanlıklar hakim. Arka planda malefik gezegenler ordusu karanlığa yön veriyor. Özellikle 20 haziran satürnün burç değiştireceği gün ve ardından 24 haziran 2017 kritik. Sideral zodyakta ikizler burcunda yeniay doğuyor.

Bu yeniay, 24 haziran 2017 Ardra nakşatrada çok tehlikeli enerjilerin doğumudur.

20 Hazirandan 9 eylüle kadar gökyüzünde Satürn Rahu Ketu arasında tehlikeli sarpa yoga oluşuyor. Karanlık oluşumlar bunlar. Zor zamanlardan geçmekteyiz. Temmuz ayında venüs kendi burcunda boğada, sarpa yogayı biraz yumuşatacak.

10 temmuz 2017 de mars yengeç burcuna geçecek debil olup asaleti düşecek zararlı enerjilerle hayatı felç edecek. Özellikle ay ve yükselen burcu yengeç oğlak ve koç olanlar ilişkilerinde öfkeye kapılıp da kaybetme riskiyle karşı karşıya. Düşünerek atın adımlarınızı. 27 ağustos 2017 ye kadar mars tehlike saçmaya devam edecek. Özellikle iç dünyamızda huzursuzluk yaratacak.

Türkiye Cumhuriyeti Vedik Rashi haritasının yükselen burcu ikizler burcudur. Türk milletinin temsilcisi Ay, yükselen burçta ikizlerdedir. Türkiye için çok önemli günler. Haziran genel anlamda çok kritik. Türkiye zorlu sadesati döneminde ve şimdi mars yükselende halk üzerinde karabasan gibi çöreklendi. 10 temmuz-26 Ağustos arasında finansal kırılma etkisi var. Ağustos sonları ekonomik çöküşü tetikleyen durumlar olabilir.

Uzun bir süredir başak burcundaki jüpiterin retro hareketiyle aydınlık enerjiler sis perdesi altında kaldı. Işıksızız.

9 haziran 2017 jüpiter retrosu sona erdi. Kısa zaman sonra refahın ve aydınlıkların temsilcisi jüpiter eski gücüne kavuşacak.

Aydüğümleri, Kaderde kontrol edilemeyen ani değişimlerin sebebidir. Dolayısıyla 9 eylül 2017 de rahu ketunun konum değiştirmeleriyle, Türkiyede ve dünyada büyük değişimler olacak. Farklı senaryolar yazılacak.

Oğlak yengeç burcu ekseni Amerika Birleşik Devletleri Vedik haritasında natal rahu/ketunun yerleştiği burçlar. Yani kadersel bölge olarak çok önemli hat.

Yani 9 Eylül 2017 de ABD nin 18 aylık kader döngüsünün başlıyor. ABD için Kadersel dönüm noktası. Dolayısıyla dünyayı arka planda yöneten güç olarak düşündüğümüzde, tüm dünyayı etkileyecek düzeyde yeni kadersel oluşumlar zamanı yaklaşıyor. Kapitalist sistem tıkanacak. Bu tıkanık aşılabilecek mi, nasıl aşılacak? Umarım olan yine masumlara olmaz

12 Eylül 2017 de şans ve refahın gezegeni Jüpiter vedik astrolojide Terazi burcuna geçecek.

Terazi burcu, Türkiye Cumhuriyeti haritasının can damarı gibi. Dolayısıyla burdan geçen transit gezegenler önemli değişimler getirir. Bu gezegen vedik astrolojide en büyük benefik- iyicil güç jüpiter ise, güneşin doğuşunu müjdeler. Terazi burcunda TC.nin natal güneşi, venüsü, merkürü, satürnü kavuşum halinde. Jüpiter beşinci evi ve burdaki dört gezegenle birlikte yükseleni ve Ay’ı da aktive edecek. TC. Rashi chart hareketlenecek. Gelecek nesilleri, gençliği, Türkiyenin çocuklarını temsil eden 5.evde transit jüpiter, bilgeliğin gücünü gençliğin bilincinde yansıtacak. Herşey daha aydınlık daha parlak görünecek. Halkın temsilcisi ay üzerinde de jüpiterin şifalandırıcı bakış açısıyla, halkın aydınlanması ve ayrıca temsil ettiği yüksek bilinç seviyesine çıkışla, saklanan sırlar açığa çıkacak. Aydınlanmanın başlangıcıdır.

Aydüğümlerinin TC rashi haritasında 2/8.evler aksına geçişiyle para evlerinde fırtınalı çalkantılı değişimlere gebe. Eylülde büyük bir finansal kriz kapıda. Ardından büyük değişim ve dönüşüm gelecek.

Aydınlık yarınlarda buluşmak dileğiyle.

Namaste

Gül Öztuğ Oğuz

10.6.2017