Vedik Astroloji haritasının ikinci evi, kişinin parasını, finansal durumunu, servetini ve zenginliğini yansıtır. İkinci evin sahibi olan gezegen ve burda yerleşen gezegenler harita sahibinin zenginliğinde söz sahibidir. 2.evle ilgili gezegenler yücelmişse “exalt” ise, kendi yönettiği evdeyse kişi maddi olarak rahattır.

Horoskobun 2.,6.,10.evleri Artha evlerdir. Bunlar dünyevi-maddi konuları temsil eden evlerdir. 6.ev çalışma evi, 10.ev meslek ve kariyeri yöneten ev, 2.ev de birikmiş her türlü menkul kıymetler zenginliğimizdir. Altın, mücevher, nakit para yani menkul değerler kapsamındaki tüm maddi zenginliği yöneten evdir ikinci ev.

2.ev aynı zamanda “Aile”evidir. İyi bir aile hayatı ancak iyi yönetilen 2.evle mümkündür. İkinci evde satürn rahu ketu mars varsa ve bunlar kötü yerleşimdeyse, erken çocukluk yıllarında aile ortamında çeşitli sorunlarla zorluklarla büyüdüğünü öngörebiliriz.

Yüz güzelliği, yüz ve organlarını, gözleri, görsel konuları, ağız, yeme içme, yemek zevklerini yönetir.

2.ev harita sahibinin sesini, konuşma ve hitabet tarzını da yönetir. Şairler, hatipler, şarkıcılar için 2.ev öne çıkar.

İkinci ev malefik yani kötücül etkiler altındaysa, görme bozuklukları, ağız ve dişlerde sorunlar, içki sigara gibi zararlı alışkanlıklar, beslenme bozuklukları, kekemelik, argo veya yalan konuşma alışkanlığı olabilir.

Zenginlik yogası: Dhana Yoga

Hint yıldız haritasında 2.evin yöneticisinin yaptığı zenginlik yogaları kişinin servetine servet katar. 2.,11.,4.,1.,9.evlerin yöneticileri eğer köşe veya üçgen bir evde ya kavuşum yaparak ya da birbirleriyle karşıt bakış açısında veya birbirlerinin evlerinde yerleşmişlerse, bu gezegenlerin etkileşimi zenginlik yogası yapar. Yani parasal birikimi temsil eden 2.evin lordu, her türlü kazançları temsil eden 11.ev lordu, gayrimenkul zenginliğini temsil eden 4.ev lordu, Şans enerjisi taşıyan 9.ev lordu ve kişiyi yöneten 1.ev lordu, bu rajayogaya  dahil olmalıdır ki haritanın sahibi kaydadeğer büyük bir servetin sahibi olsun.

Bazı haritalarda bu rajayoga vardır ama kişi maddi sıkıntı içindedir. Yoga çalışmaz. Haritasını iyice incelediğimizde görürüz ki kayıplar yöneticisi 12.ev lordunun yogaya görünümü vardır ve bu çok büyük bir talihsizlik enerjisi yayarak zenginlik yogasını bozmuştur. Zenginlik için, Vedik Astroloji haritasında 12.evin lordunun yalnız kalması ve para evlerini yöneten gezegenlerle etkileşim halinde olmaması gerekir. Bunlar arasında irtibat varsa, kişi ne kadar çok kazanırsa kazansın gelen bir şekilde gider. Parayı elinde tutamaz. Para biriktiremez.

8.ev lordunun para evleriyle etkileşimi de olumsuzdur. Ani para kayıplarına yol açabilir. 2.ve 11.evlerin lordlarına görünüm yapan 8.ve 12.lordları debilse maddi durum oldukça zorlaşır. Büyük masraflar ve borç yükü belini büker.

8.evin yöneticisi eğer iyi konumdaysa para evleriyle bağlantısında mirasa konar.

2. evde aşağıdaki yerleşimler maddi durumu güçlendirir.

• Terazi boğa balık burcunda venüs,

• Yay, balık, yengeç burcunda jüpiter,

• Başak, ikizler burcunda merkür,

• Yengeç veya boğa burcunda Ay,

• Koç veya aslan burcunda Güneş,

• Akrep Oğlak veya koç burcunda Mars,

• Terazi, Oğlak yada Kova burcunda Satürn,

• Başak, ikizler, boğa burcunda Rahu varsa ve para evi herhangi bir kötücül etki almıyorsa parasal konularda başarı, servet, maddi birikim yapabilme becerisi sağlar. 9.evin yöneticisi olan gezegenin ikinci evde yerleşimi de maddi konularda şans getirir.

Dolayısıyla zenginlik kaderindir.

24.Temmuz 2018

Sevgiler