Türkiye, jeopolitik önemi dolayısıyla, tarih boyunca üzerinde türlü karanlık oyunlar oynanan çok önemli bir ülke konumunda. Türkiye Cumhuriyetinin zayıflatılmasını amaçlayan kirli girişimler toplumda genel bir karamsarlık atmosferi yaratıyor. Akıllar karışık. Büyük resmi kaçırmamak lazım. Küresel güçler ve piyonları işbaşında.

image

Türkiyeyi parçalamaya yönelik emperyalist planlar Atatürk’ün önderliğinde Çanakkalede kazandığımız şanlı zaferle ve Kurtuluş Savaşında darmadağın edildi. Ancak emperyalizmin kirli oyunları hain ortakları aracılığıyla hala devam ediyor.image

Peki başarabilecekler mi?

Hayır.

Türkiye Cumhuriyetinin Kuruluş Haritası ve Vedik astrolojide en önemli alt harita olan  Navamsa Haritası bu gerçeği gözler önüne seriyor.

TC.Rashi Haritasında 1./5./9. evlerde gerçekleşen kozmik evrensel üçgen, ardra, swati ve shatabisha nakşatraların lordu Rahu hakimiyetinde haritayı yüceltiyor. Rashide 5.evde  terazide Atmakaraka gezegen venüs önderliğinde çok güçlü Rajayoga var. Atmakaraka, kral gezegendir. Diğer gezegenlerin üzerinde kadersel öneme sahiptir. Dolayısıyla 2000-2020 venüs dönemi, yarattığı büyük çalkantılarla, Türkiye Cumhuriyeti tarihi açısından, kadersel öneme sahip.

AK. Venüsün özellikle Navamsa Haritasındaki analizi,  yaratılan fırtınanın varacağı noktayı da aydınlatması açısından son derece önemli.  Navamsa haritasına “gezegen güçleri haritası” da denir. Güçlü bir navamsa haritası, “her türlü zorluğu aşabilecek güç” anlamına gelir. Navamsa, aynı zamanda “Gelecek Haritasıdır”. Venüs, D9 da, kova yükselenli navamsada, dördüncü evde boğa burcunda marsla kavuşumda, tekrar muhteşem bir rajayoga yapmaktadır. Venüs, 4.ve 9. Şanslı evlerin sahibi olarak, 10.evin sahibi yani devletin yöneticisi ve ordunun, şanlı Türk askerinin temsilcisi marsla conjuction yaparak, vatanın temelini temsil eden dördüncü evde hep birlikte Navamsayı yücelten bir koordinasyon yaratmış durumdalar. İçi karanlık güçler tarafından oyulmuş, yıpratılmış Türk ordusunun, sonunda, tertemiz şekilde Atatürk ilkeleri doğrultusunda küllerinden yeniden doğacağını müjdelemektedir. Venüs aynı zamanda navamsada yükselen yöneticisi satürnün, merkürün ve marsın dispositörü olarak da çok önemli gezegen. Kendi burcunda köşe evde ayrıca Malavya Yoga yapıyor. Haritanın hakimi. Yükselen lordu Satürn, terazide yücelik asaletinde, beşinci evin lordu merkürle, şans ve evrensel desteğin sahnelendiği dokuzncu evde tekrar rajayoga- kral yogası yapıyor. Satürn terazide dokuzuncu evde “Lakshimi yoga” yaparak, gelecek haritasında şans ve başarı kazandırıyor. Satürn tüm vargalarda terazide asalet makamında ve vargottama gücüne erişmiş olarak tüm ihtişamıyla Tanrının yüksek koruması altında oturuyor. Sabır anahtar kelime. Navamsada halkı temsil eden Ay ve aydınlıklar temsilcisi kurtarıcı Jüpiter Parivartana Yoga ile yükseliyor.

Türkiye Cumhuriyeti Kuruluş anı özenle seçilmiş gibi. İlahi desteği arkasına almış ve “sarsılmazdır”.

Atatürk’ün izinde, birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz zorlu zamanlardan geçiyoruz.

Dibi gördük mü?

Ne yazık ki Hayır.

Önümüzde zorlu sınavlarla dolu bir süreç var.  TC.nin dayanıklılık testinden geçeceği KANDAKA SATÜRN DÖNEMİ bizleri beklemekte.  26 ocak 2017 de başlayacak ve 2020 şubat ayına dek devam edecek olan bu meşakkatli süreçte, 2018 kasım ayına kadarki dönemde dibi göreceğiz ve sonrasında halkın ve demokrasinin gücüyle sabırla toparlanıp zıplayarak hep birlikte elele, omuz omuza, birlik ve beraberlik bilinciyle, Atatürkün yolunda, akıl ve sağduyuyu rehber edinerek, ulusun ve devletin bağımsızlık ve bütünlüğü için tüm gücümüzle çalışacağız.

Satürnün tehlikeli seyri

2016 ikinci yarısında satürnün retro hareketi ve  marsla tehlikeli kavuşum işbirliğiyle, karmik düğümler döngüsünün 3/9.evler aksını sallamasıyla Türkiye Cumhuriyeti haritası zor bir dönemeçte ve toplumda genel bir ruhsal çöküntü ve karamsarlık havası hakim. Transit Satürn 2017 yılbaşında Gandante/ Kadersel kördüğüm alanında, Jyeshta nakşatrada tehlikeli etkileşimler yaratacak. Satürnün Retro- ters harekete başlayacağı 7 Nisan 2017 Moola takımyıldızlarında gerilim tırmanacak. 4 mart 2018 e kadar jyestha ve moola nakşatralar bölgesinde tehlikeli gandante  düğüm derecelerinde bir ileri bir geri devam edecek olan zorlayıcı serüveniyle,  mart-nisanda satürnün yakıp yıkan marsla tekrar kavuşumuyla hop oturup hop kalkacağız. Tr.Satürnün kısa bir süre Poorvaashada nakşatrada ilerleyip, temmuz 2018 de tekrar karanlıklar temsilcisi ketu yönetimindeki moola nakşatraya geri dönecek olmasıyla, karmik düğümlerin eylül 2017 den başlayarak 2/8.evler aksında yaşayacağımız tutulmalarla Türkiye ekonomisini ve köklü kadersel değişimleri ve dönüşümleri temsil eden evlerdeki karanlık etkileri birleşerek tüm bu yıkıcı göksel tesirler dolayısıyla TC Rashi haritası bu süreçte diplerde gezmeye devam edecek.

Ta ki 2018 kasım ayında Jüpiter döngüsü başlayana dek. T.C. Haritası onuncu ve yedinci evlerin sahibi ilahi adaletin refahın temsilcisi Jüpiterin döngüsü  TC nin aydınlanma sürecinin başlangıcı olacak.

2019 nisan ayında kuzey aydüğümü Rahunun, Türkiye Cumhuriyeti haritasının yükselen burcunda ve ay üzerinde güçlü olduğu ikizler burcunda  transite başlamasıyla, hemen ardından jüpiterin yedinci evde yay burcundan tüm gücüyle halkın temsilcisi Ay ile karşılıklı irtibata geçerek Türk halkına desteğiyle, umudun, barışın, adaletin temsilcisi Jüpiterin yükseltici enerjisiyle halkın birlik ve beraberliği,  kadersel dönüm noktası olacaktır. Kördüğüm çözülecek, zihinlerde pekçok soru yanıt bulmaya başlayacaktır. Ruhsal öğretmen Jüpiter yay burcunda gücünün doruğunda ulusu aydınlatacak ve halkın bilincinde şafağın attığı parlak günler gelecektir.

“İnanın güzel günler göreceğiz çocuklar

Güneşli günler göreceğiz

Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar.

Işıklı maviliklere süreceğiz.”

2020 de Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yepyeni bir sayfa açılacak. Güneş dönemi başlayacak.

Sıkıntılı Asthama satürn dönemiyle (2020-2023) beraber giden bu dönemde transit satürn TC.haritasında  oğlak burcunda kendi evinde ama kaotik ve mücadele getiren sekizinci evde, yani ani değişim-dönüşümleri, ölümü ve yeniden doğuşu temsil eden harita alanında, tüm gücüyle zorlu yollardan geçerek, neticesinde pozitif açılımlar yaratacak. Bu Dönüşüm dönemi, satürnün Rashi ve vargalarda yüksek asaleti dolayısıyla, Türk ulusunun en yüksek hayrına olacak şekilde nihayet bulacaktır.

“Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.”

Gül Oğuz Öztuğ

29 Temmuz 2016